SEO, AIO, GEO a web

World café research

výzkumná metoda World Café

Poslední odborná revize
7. srpna 2026
Odborný garant
Miroslav Schmiedt
ID
MKT-CS-V2-W-022

Odborná definice

Význam a odborné vymezení pojmu

Pojem World café research se v marketingové praxi používá pro „výzkumná metoda World Café“. V rámci World café research se posuzuje důkazy, vysvětlení a hranice závěru. World café research vyžaduje otázku, data a srovnávací základ. World café research má podpořit jasnější marketingové rozhodnutí. Rizikem World café research je záměna korelace za příčinu. Pro World café research je charakteristické, že končí doporučením a uvedenou nejistotou.

Praktické vysvětlení

Jak se pojem používá v praxi

Praktická potřeba World café research vzniká, když tým řeší „výzkumná metoda World Café“. Práce s World café research začíná podklady: otázku, data a srovnávací základ. Pomocí World café research tým provede oddělení zjištění od interpretace. Firma pomocí World café research získá jasnější marketingové rozhodnutí. Bez kontroly World café research může vzniknout záměna korelace za příčinu.

Časté otázky

Otázky, které upřesňují význam

Co znamená World café research?

World café research se vztahuje k „výzkumná metoda World Café“. Bez cíle je World café research nejednoznačné.

Kdy se World café research používá?

Tým zvolí World café research při hledání příčiny, rozdílu nebo příležitosti. Cíl World café research musí být předem jasný.

Jaké vstupy World café research potřebuje?

Vstupy World café research tvoří otázku, data a srovnávací základ. Neúplná data oslabují World café research.

Jak se World café research vyhodnocuje?

Kritéria World café research zahrnují kvalitu dat a přiměřenost metody. Závěr World café research musí podpořit rozhodnutí.

Jaká chyba se u World café research objevuje nejčastěji?

Chybný výklad World café research způsobuje záměna korelace za příčinu. Prevencí World café research je kontrola: alternativní vysvětlení a limity.

Související marketingové pojmy

Významové a tematické souvislosti

Související pojmy v AI slovníku

Propojení s pojmy umělé inteligence

Zdroje a redakční stopa

Použitá východiska a odborná revize

Definice je autorská odborná syntéza. U platformových metrik, právních otázek a rozhodnutí má přednost aktuální primární zdroj a posouzení konkrétního kontextu.